Grup Şirketleri

Meditera A.Ş.

Meditera Group şirketi olan Meditera, infüzyon sistemleri ve onkoloji çözümleri alanında Türkiye 'nin lider firmasıdır. Hastane ve onkoloji merkezlerine, sitotoksik onkoloji ilaçlarının doğru oranda ve güvenle hazırlanabilmesi için gereken set çeşitlerini sağlamakta ve ilaç hazırlama alanını diğer alanlardan ayırmak ve ilaç hazırlama için uygun bir ortam yaratmak adına tam donanımlı ilaç hazırlama odası kurulum hizmeti vermektedir. Sistem, geri dönük takip edilebilirliği sağlayan bir software üzerine kuruludur. Doğru oranlarda hazırlanmış onkoloji ilaçlarının hastalara iğnesiz kapalı devre sistemlerle, doğru dozajda verilebilmesi için pompa ve infüzyon setleri sağlamaktadır. Meditera A.Ş. şirketinin genel müdürlüğünü Atilla Sevinçli, genel müdür yardımcılığını Mert Sevinçli, medikal direktörlüğünü Dr. Emrah Müftüler, satış bölge müdürlüklerini ise Osman Türk, Yusuf Tezcan ve Tayfun Arpacı, yürütmektedir. Merkezi ve teknik servis ekibi İzmir - Karabağlar 'da bulunan Meditera A.Ş. altı bölge müdürlüğü ile hizmet vermektedir.

Web Sitesi

Disera A.Ş.

1996 yılında kurulan Disera, Abbott diagnostik bölümünün bölge bayiliğini yapmakta ve Tire Organize Sanayi Bölgesinde yer alan fabrikasında ise vajinal spekülüm, kapaklı idrar bardağı, tıbbi atık kovası, petri kabı, vakumlu kan alma tüpü üretmekte ve satışını gerçekleştirmektedir. Disera şirketinin yönetim kurulu başkanlığını Atilla Sevinçli, yönetim kurulu başkan yardımcılığını ise Kenan Deniz Büyükakman yürütmektedir.

Web Sitesi

Altera

Altera 1999 yılında Meditera Group’un üretim şirketi olarak kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana piyasa ihtiyaçlarını karşılayacak yüksek kalitede ürünler üretmektedir. Altech® markası ile tek kullanımlık solunum devrelerinin ve infüzyon setlerinin üretimi, 5 ayrı class 8 temiz odada gerçekleştirilmektedir. Üretimi yapılan bütün ürünler CE işaretine sahiptir ve üretimin tamamı ISO 13485:2003+AC:2 2007 kalite yönetim sistemine göre gerçekleştirilmektedir. İhracatı yapılan ürünler FDA tarafından onaylıdır. Altera, kendi markası ile ürün üretmenin yanı sıra sağlık endüstrisindeki dünyaca ünlü firmalara “contract manufacturing” üretim yapmaktadır. Butik yapısı sayesinde sayısız konfigürasyonda müşteriye özel ürün üretebilmektedir. Altera şirketinin genel müdürlüğünü Atilla Sevinçli, genel müdür yardımcılığını Mert Sevinçli yürütmektedir. Altera'nın 3 fabrikadan oluşan kampüsü İzmir-Tire Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunmaktadır. Altera Tıbbi Malzeme A.Ş., yapmakta olduğu Ar-Ge çalışmalarını resmi bir Ar-Ge merkezinde yürütmek amacıyla, 2016 yılının Kasım ayı itibari ile Ar-Ge merkezi olma yolunda çalışmalarını başlatmış, 1 Mart 2017 tarihinde de T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezi Değerlendirme ve Denetim Komisyonu’nun aldığı karar doğrultusunda Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanmıştır. Altera Tıbbi Malzeme A.Ş. Ar-Ge merkezi, 226 m2’lik bölümü laboratuvar olmak üzere toplam 471 m2’lik alanda, ürün ve proses geliştirme, mevzuat ve test kontrol, son kullanıcı ve tedarikçi araştırmaları, sürekli iyileştirme ve değişiklik takip ve dokümantasyon bölümlerinde görevli toplam 18 Ar-Ge personeli ile Ar-Ge çalışmalarını yürütmektedir. Altera Tıbbi Malzeme A.Ş. Ar-Ge merkezinde iki tanesi Tübitak projesi olmak üzere toplam 8 adet Ar-Ge projesi yürütülmekte ve bu projeler kapsamında başta Doküz Eylül Üniversitesi olmak üzere Ege Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile işbirliği yapılmaktadır.

Web Sitesi